KTM Bikes made in Austria

Novinky

Jak skladovat baterii BOSCH Vašeho elektrokola ?

Pro maximální životnost baterií BOSCH je naprosto zásadní uložení baterie během zimního období.

Na kapacitu a životnost nemá ani tak vliv to, kolik kilometrů za sezonu najedete a kolik baterie prodělá nabíjecích cyklů, jako právě správné uložení baterie mimo sezonu, kdy kolo na několik měsíců odložíte.

Ohledně zimního skladování bohužel koluje spousta mýtů a polopravd pramenící z neodborné informovanosti a z doporučení skladování prvních olověných akumulátorů.

      Nejčastější chyby

  • baterii musím na zimu uložit plně nabitou na 100%
  • každý měsíc ji znovu dobít

 

       Správné zazimování dle doporučení techniků BOSCH

  • nabití na 40-60%. To jsou 3 dílky indikace nabití na Vašem displeji BOSCH. Nabití na 100% stejně jako podbití pod 40% kapacity při dlouhodobém skladování velmi snižuje životnost akumulátoru.
  • teplota pro skladování 10-15 stupňů na suchém místě. Vytápěná garáž či sklep, chodba Vašeho domu atd. Baterii rozhodně nesvědčí skladování v teplotách nižších než 10 stupňů stejně jako v pokojové teplotě. To však neznamená, že byste Vaše elektrokolo nemohli používat v zimě. Klidně si můžete užít zimní vyjížďku, po které však baterii znovu uložíte do ideálních podmínek.

Elektrokolo bez baterie můžete klidně skladovat v nižších teplotách, tak jako jste byli zvyklí u běžného kola. Motoru ani ostatních mechanickým částem to neuškodí.

Půjčovna elektrokol KTM ve Zlíně

Nově jsme pro Vás připravili k našim rozšířeným službám také půjčovnu elektrokol KTM ve Zlíně. Společná spolupráce s Rakouskou firmou KTM Bike industries a předním Českým dodavatelem bikesharingu T&T cycling. V nabídce jsou výhradně elektrokola KTM jak horská, tak i celoodpružená a dětská. Společně se Zlínem najdete kola také v Lanškrouně, Olomouci či Brně. Společnost T&T cycling se zaměřuje především na “ VELKÉ akce“,  kde jsou v nabídce desítky kol na jednorázové půjčení. Půjčovna by měla oslovovat zákazníky kteří váhají při koupi elektrokola a díky vyšší finanční náročnosti si chtějí kolo prvně vyzkoušet, víkendové jezdce a v neposlední řadě firemní akce „teambuilding“ kde je možná nabídka kol pro celou firmu.

Jak to funguje :

V nabídce každého města najdete nabízená elektrokola. Vyberete si typ kola, velikost a poté u daného modelu vyplníte REZERVACI a odešlete poptávku. Díky flexibilitě a detailům budete telefonicky kontaktování.

Na vámi zvolený čas bude kolo připraveno, dobito a technik Vám vysvětlí ovládání kola.

je to snadné

vyberte si termín a užijte si jízdu…..

 

 

Budoucnost ebajkové mobility – novinky Bosch 2022

I přes problémy s čipy v aktuální sezoně, Bosch pro rok 2022 přichází s inovací, které umožňují vstup do digitálního světa. Bosch Smart system je chytřejší a intuitivnější. Mobilní telefon si nově budete moct spojit s vašim elektrokolem, kde si lze zobrazit či upravit jízdní parametry. Nově bude možnost přes mobilní aplikaci Ebike Flow elektrokolo plně aktualizovat, to znamená, že vaše elektrokolo bude pravidelně aktualizované s aktuálním verzi softwaru. Jakmile budeme mít možnost tuhle aplikaci vyzkoušet, dodáme vám kompletní informace o použití a celkovém dojmu z aplikace.
Novinky pro příští rok jsou nový displej, ovládač, nabíječku a to hlavní je nová silná baterie 750Wh. Všechny novinky si shrneme v následujícím článku. 

Aplikace eBike Flow
Propojený, přemýšlivý dopředu a chytrý. Proměňuje jízdu v osobní zážitek!

Vždy připojen
Aplikace eBike Flow propojuje uživatele s jejich vlastním elektrokolem. Tato aplikace poskytuje uživatelům iOS i Android přístup k mnoha funkcím, integruje další aplikace, jako je Apple Health, a synchronizuje data o sportovní aktivitě zcela automaticky. Na cestách – a vždy ve spojení s celým světem.

Budoucnost je nyní
Stahujte a objevujte svoje vlastní elektrokolo znovu a znovu: S aplikací eBike Flow mohou uživatelé nyní snadno dostávat aktualizace pro své eBike pomocí chytrého systému „vzduchem“. Nové, inovativní funkce, jako je ochrana proti krádeži, průběžně otevírají uživatelům nové možnosti. Vždy aktuální – a vždy na cestách.

Jednoduše sledujte svá dobrodružství
Nasedněte, začněte šlapat do pedálů a aktivuje se chytré sledování aktivity aplikace eBike Flow – bez ohledu na to, zda máte smartphone v kapse nebo je připevněný k řídítkům. Díky funkci v kapse jsou řídítka redukována na to nejnutnější. Zažijte nová dobrodružství – a přitom vždy ve velkém stylu.

Nyní je to osobní
Jezdci jsou spojeni se svou oblíbenou značkou pokaždé, když se podívají na aplikaci, protože výrobci eBike mohou dokonce navrhnout aplikaci ve svém vlastním vzhledu. Takže u KTM očekávejte ikonickou oranžovou barvu.  Následovat bude ještě více funkcí, které dále přizpůsobí cyklistický zážitek. Zcela osobní – a vždy dokonale přizpůsobené jezdci.

Informace, které potřebujete
Jakou vzdálenost jsem s eBike urazil? Kdy je další servisní schůzka? A jaké komponenty jsou nainstalovány na mém eBike? Tato aplikace poskytuje uživatelům spoustu informací o jejich elektrokole. Mobilní vždy dobře informovaní.

Nová baterie a její dojezd

PowerTube 750
nová vlaková baterie pro dlouhé a náročné vyjížďky

Bosch-powertube-750

Maximální dojezd
U nové baterie PowerTube 750 došlo k navýšení o 20 % oproti předchozí vlajkové baterii PowerTube 625. Tím se vám zvýší dojezd a celkový požitek z jízdy, po příjezdu do destinace budete mít ještě dostatek „štávy“.

Spolehlivý zdroj energie
Bezpečnost především. Obrovský kilometrový výkon, dlouhá životnost, spolehlivé ovládání-lithium-iontová baterie je vybavena systémem správy baterie, který chrání články baterie před přetížením.

Dojezd

Každý si pokládá tuhle otázku. Jaký je dojezd elektrokola na jedno nabití? Na tuhle jednoduchou otázku neexistuje přesná odpověď. Počet a rozmanitost faktoru, které ovlivňují dojezd je nepřeberné množství. Někdy se vám povede na jedno nabití ujet 50 km jindy zase 100 km. Dodržování ale několika tipu, vám zaručí velký dojezd.
Vypočítejte si přibližný dojezd pomocí asistenta dosahu: https://www.bosch-ebike.com/en/service/range-assistant/
Dojezd systému Bosch do značné míry závisí na úrovni podpory. Výběr z pěti různých přípomocí, které jsou k dispozici, vám může ovlivnit vzdálenost dojezdu. 

Grafika ukazuje vliv na dojezd v příznivých (světle modrá) a obtížných (tmavě modré) podmínkách.

Nabíječka 4A: Rychlé nabíjení podporováno

Nabíječka 4A je ideální nabíječka s mnoha výhodami: Nabíjí rychle, snadno se používá a je vizuálně atraktivní. Kompaktní a lehká nabíječka je ideální na cesty a dodává PowerTube 750 potřebnou energii během okamžiku.
Plné nabití baterie trvá šest hodin a 50% nabití baterie trvá jen něco málo přes dvě hodiny. Ideální příležitost pro rychlou svačinu v hospodě na dobití baterie. 

 

 

 

Nový LED dálkový ovladač 
Plně síťové ovládací centrum, které je zábavné používat!

Jednoduché ovládání
ovládání je navrženo tak, aby bylo méně rozptylující a poskytlo větší bezpečnost. Všechny důležité funkce zachytíte pomocí dálkového ovladače LED. LED diody jsou velmi dobře viditelné na slunečním světle a jas se flexibilně přizpůsobuje okolnímu světlu, takže máte pořád přehled o vašem Ebiku. Uživatel také velmi rychle rozpozná zvolený režim, který je indikován příslušnou barvou. 


Inteligentní připojení

dálkové ovládání lze spojit s aplikací eBike Flow. Tímto způsobem si můžete jednoduše zjistit všechna potřebná data, jako je ujetá vzdálenost, doba jízdy a můžete je sdílet s jinými uživateli. Je také možné provádět nezávisle aktualizace celého systému. 

Asistent chůze
pokud potřebujete dostat kolo do pořádného kopce, pak to nebylo nikdy snažší. Stačí na ovladači zmáčknout funkci Asistent chůze a kolo máte tam, kam potřebujete. Tuto funkci oceníte při tlačení kola do velkých kopců.

Ergonomické ovládání
LED dálkové ovládání lze individuálně přizpůsobit uživateli a kromě atraktivního designu nabízí optimální ergonomii a intuitivní ovládání. Je připevněn k řídítkům, takže na všechna tlačítka lze perfektně dosáhnout a ovládat je palcem – pro větší potěšení z jízdy v každodenním životě, ve volném čase nebo na cestách. 

KIOX 300
Síťový palubní počítač pro atletické jezdce!

Zábavné funkce
Robustní palubní počítač je inteligentním společníkem pro sportovní jízdu. Kiox 300 zůstává vždy aktuální díky pravidelným aktualizacím „vzduchem“ a zajišťuje optimální tok s dalšími budoucími aktualizacemi.

Snadno čitelný, chytrý design
Malý, ale mocný. Kiox 300 potěší nejen svou kompaktní velikostí, ale také barevným displejem, který je optimálně čitelný ve dne i v noci. Ovládání je jednoduché a je vizuálně podporováno animacemi a obrázky. Šikovný displej podtrhuje čistý vzhled elektrokola a je chráněn proti stříkající vodě a prachu.

Užitečná podpora
Už žádné zdlouhavé tlačení. Novou funkci Walk Assist lze aktivovat pomocí dálkového ovladače LED a poskytuje užitečnou pomoc při obtížných stoupáních. Kiox 300 poskytuje jasné, vizuální navádění a usnadňuje intuitivní ovládání. Aby bylo možné lépe posoudit, s jakým jízdním režimem lze dosáhnout cíle, Kiox 300 jasně zobrazuje zbývající dojezd pro všechny režimy.

Umístění podle potřeby
Jednoruční držák displeje umožňuje centralizované umístění displeje na řídítka a je přizpůsoben osobním potřebám uživatele. Úhel náklonu displeje lze také individuálně nastavit – pro optimální čitelnost během jízdy.

Motor Bosch Performance Line CX
Skutečná síla, která inspiruje!

Silně do kopce
Maximální točivý moment 85Nm má znatelný vliv na chování při jízdě na kole v kopcích. Silný motor umožňuje silné zrychlení v zatáčkách a překážkách při nízké kadenci a usnadňuje rozjezd do kopce. Pro rychlé sprinty poskytuje motor také podporu s vysokou kadenci.

Intuitivní ovládání
Režim pro větší soustředění: S režimem eMTB, který byl speciálně navržen pro sportovní jízdu, mají cyklisté optimální ovládání a intuitivní ovládání na dosah ruky, protože nemusí méně přepínat mezi různými jízdními režimy.
Pohonná jednotka Performance Line CX tak zajišťuje ještě větší zábavu a plynulý zážitek.

Maximální obratnost
Koncept s více senzory umožňuje kontrolovanou a svižnou jízdu na kole i na technicky náročných stezkách; v kombinaci s inovativním řízením motoru Bosch představuje nejlepší dynamiku a nejvyšší úroveň citlivosti.

Modul proti krádeži
V budoucnu lze mnoho elektrokol s chytrým systémem dovybavit modulem, který umožňuje zabránit případné krádeží. Modul je namontován na pohonné jednotce. Například kola s modulem mohou vydávat zvukový alarm, aby zvukový signál odradil zloděje od krádeže. V případě nouze lze ukradené elektrokolo sledovat pomocí aplikace eBike Flow. V závislosti na výrobci budou elektrokola s chytrým systémem připraveny na připojení modulu, takže si m

Dream Build MTB: KTM Prowler

Pro ten nejlepší trailový zážitek.

KTM prezentace 2020

BikeTV v krátkém videu představil všechny nové modely 2020. Na video se můžete podívat níže.

Vítejte na novém webu KTM-Zlín

Od listopadu si můžete plně užívat našeho webu v jeho nové podobě a s uživatelsky příjemným zázemím.

Nové webové stránky jsme připravili tak, aby pro vás byly uživatelsky jednoduché, funkční a dle moderních trendů. Na webu stále pracujeme a postupně budeme doplňovat detailnější nabídku elektrokol.

Doufáme, že se Vám nová webová prezentace KTM-Zlín bude líbit.

Tým KTM-Zlín

Scroll to top