KTM Bikes made in Austria

Novinky

Zazimování baterie? Jak vhodně připravit baterii BOSCH na uskladnění

Pro maximální životnost baterií BOSCH je naprosto zásadní uložení baterie během zimního období.

Na kapacitu a životnost nemá ani tak vliv to, kolik kilometrů za sezonu najedete a kolik baterie prodělá nabíjecích cyklů, jako právě správné uložení baterie mimo sezonu, kdy kolo na několik měsíců odložíte.

Ohledně zimního skladování bohužel koluje spousta mýtů a polopravd pramenící z neodborné informovanosti a z doporučení skladování prvních olověných akumulátorů.

      Nejčastější chyby

  • baterii musím na zimu uložit plně nabitou na 100%
  • každý měsíc ji znovu dobít

      Správné zazimování dle doporučení techniků BOSCH

  • nabití na 30-60%. To jsou 3 dílky indikace nabití na Vašem displeji BOSCH. Nabití na 100% stejně jako podbití pod 30% kapacity při dlouhodobém skladování velmi snižuje životnost akumulátoru.
  • teplota pro skladování 10-18 stupňů na suchém místě. Vytápěná garáž či sklep, chodba Vašeho domu atd. Baterii rozhodně nesvědčí skladování v teplotách nižších než 10 stupňů stejně jako v pokojové teplotě. To však neznamená, že byste Vaše elektrokolo nemohli používat v zimě. Klidně si můžete užít zimní vyjížďku, po které však baterii znovu uložíte do ideálních podmínek.

 

 

Elektrokolo bez baterie můžete klidně skladovat v nižších teplotách, tak jako jste byli zvyklí u běžného kola. Motoru ani ostatních mechanickým částem to neuškodí.

Scroll to top